O autorze
Zakładki:
Coś więcej o nas
Nasi przyjaciele

Kategorie: Wszystkie | BOOK&PRESS | FOTO | Ilustr. | KOMIX | Logotypy | PLAKATY itp. | WEBDESIGN | _INNE
RSS
poniedziałek, 10 września 2007
AS Pismo Stowarzyszenia Absolwentów UMCS
Właśnie dobiegły końca prace nad pierwszym (w moim wykonaniu) numerem pisma AS, wydawanego przez Stowarzyszenie Absolwentów UMCS. Poproszono mnie o odświeżenie makiety czasopisma, jej urozmaicenie. W zawartości pisma dominują bowiem długie teksty, często wywiady z niewielką ilością materiału ilustracyjnego. Stąd moja chęć wykorzystywania cytatów i wszelkich tekstowych wyróżników, śródtytułów i inicjałów. Postarałem się także przejrzyście ale zarazem wyraziście zaplanować układ tekstów, zaplanowałem wyraźną numerację i paginację stron. Zapraszam na stronę Stowarzyszenia Absolwentów, gdzie prawdopodobnie będzie można obejrzeć pismo w formacie PDF./Kuba
sobota, 08 września 2007
Wielkie szycie!

Oto po raz pierwszy uszyliśmy z Kubą coś wspólnie;-) Jest to prezent ślubny dla naszych przyjaciół - Marzenki i Tomka, ale liczymy na to, że nie zajrzą na tą stronkę jeszcze przed ślubem...Najpierw szkice, potem oryginały:

czwartek, 06 września 2007
GROT(15)131 - powrót do tygodnika i sękacze

Prace nad pierwszym wrześniowym numerem radzyńskiego GROTA ukończone. Tygodnik wraca po wakacyjnej przerwie do cyklu przyjętego przed kilkoma miesiącami. Teraz co tydzień w środę i czwartek czeka mnie praca w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Cieszy mnie fakt, że praca nad tym pismem daje, mimo pewnych przeciwności (presja czasu, niedobór dobrej jakości materiału ilustracyjnego), sporo satysfakcji i radości. Oby tak dalej!

Przy okazji ostatniego numeru pojawiła się pewna zaskakująca rzecz. Mianowicie pewien reklamodawca wykupił całostronicową reklamę na dłuższy okres. Na mnie - jako grafika - spadła odpowiedzialność za sposób w jaki reklama zaistnieje na łamach naszego periodyku. Pojechaliśmy zatem (razem z człowiekiem za pozyskiwanie reklam odpowiedzialnym) do siedziby reklamodawcy, wykonałem fotografię i uzgodniłem jakie informacje reklama ma zawierać. Nie przewidzieliśmy jednak na redakcyjnym forum ile wykonanie takiej (kolorowej, całostronicowej) reklamy może zająć. Ja poświęciłem na to ok. 2h, wliczając czas doboru i obróbki zdjęć, obmyślanie części tekstowej, dobieranie kolorów i komponowanie tego na stronę. Dopiero kiedy wskazówki zegarka zaczęły kręcić się zastanawiająco szybko zdałem sobie sprawę, że nagle stałem się redaktorem. Miast komponować strony ze zgromadzonych, przygotowanych przez innych materiałów - sam zapełniam łamy tejże gazety. Sprawiedliwość nakazywałaby kasować za poświęcony przeze mnie czas reklamodawcę i uczciwie się tym ze mną dzielić. Pamiętając o tej konkluzji zupełnie optymistycznie patrzę w przyszłość.      

 
1 , 2